Logo Seko
PolskiAngielski

Ławice liczb mówią same za siebie

SEKO w liczbach

16 000 m² aktualna powierzchnia zakładu

17 linii produkcyjnych

220 produktów w
17 kategoriach

650 pracowników

101 172 produktów sprzedawanych każdego dnia

25 000 koreczków śledziowych zawijanych dziennie

Działamy nieprzerwanie od 1992 roku
1

Działamy nieprzerwanie od 1992 roku

Historia firmy SEKO, naszej firmy, sięga 1992 roku, a jej istotnym elementem są dzieje gdyńskiego portu rybackiego ”Dalmor” – niegdyś symbolu polskiej floty rybackiej. Flagowymi produktami naszej oferty były wtedy Bismarcki, rolmopsy, tuszki śledziowe i filety śledziowe w śmietanie. Jesteśmy przywiązani do tradycji i oryginalnych receptur, ale śmiało też wprowadzamy nowości. Innowacyjności. Obecnie dostarczamy na rynek najszerszy wachlarz produktów marynowanych i solonych takich jak koreczki, przysmaki i śledziki na okrągło. Łączymy w nich tradycyjne receptury z innowacyjnymi dodatkami.

Inwestycje w rozwój i nowoczesność
2

Inwestycje w rozwój i nowoczesność

W roku 1995 przenieśliśmy zakład do Chojnic, gdzie firma nabrała wiatru w żagle. Nasze portfolio wzbogaciło się wówczas o sałatki śledziowe i warzywne w małych opakowaniach, a także o filety śledziowe w sosach 250 g. A to był dopiero początek rozwoju naszych możliwości produkcyjnych. Dziś, po kolejnych rozbudowach powierzchnia zakładu wynosi aż 16 000 m², na której znajduje się 17 linii produkcyjnych. To właśnie tutaj zatrudniamy ponad 650 pracowników. Dzięki inwestycjom w nowoczesność wypłynęliśmy na szerokie wody przetwórstwa rybnego, pozostając niezmiennie na fali smaku.

Najbogatsza oferta  produktowa w Polsce
3

Najbogatsza oferta produktowa w Polsce

Aktualnie SEKO ma najbardziej różnorodna ofertę produktową w Polsce. Począwszy od marynat, przez produkty opiekane w sosach, mrożonki, dania gotowe z kaszą, galarety, pasty, sałatki warzywne i śledziowe, aż po alupaki i konserwy. Jedyna taka makrela dzwonka w oleju 190 g, została nagrodzona i oznaczona certyfikatem produktu innowacyjnego, czy Kasze bulgur, które zdobyły wyróżnienie w 8 kampanii Autodiagnostyk Carrefour w kategorii wyzwanie dla dostawców w zakresie innowacyjności. Szczycimy się faktem, że nasz zakład spełnia wszystkie wymagania i standardy UE dotyczące przetwórstwa rybnego. Wprowadziliśmy System Zapewnienia Jakości Zdrowotnej (HACCP) oraz certyfikowane standardy jakości: International Food Standard (IFS) i Global Standard Food (BRC).

Oryginalne receptury,  naturalne składniki
4

Oryginalne receptury, naturalne składniki

Osiągnięcie prawdziwie idealnego smaku wymaga nie lada sztuki. Dlatego niestrudzenie zgłębiamy tajniki kulinarnych niuansów, dodając do klasycznych dań rybnych oryginalne i nieoczywiste dodatki oraz przyprawy. Stworzyliśmy tym samym smakowite kompozycje, które pobudzają zmysły i są prawdziwą rozkoszą dla podniebienia. Nieprzerwanie staramy się rozbudowywać asortyment, których podstawą jest śledź. W portfolio mamy już ponad 220 produktów podzielonych na kilkanaście kategorii! Co więcej, już ponad połowa naszych produktów nie zawiera polepszaczy, barwników ani sztucznych konserwantów, a my stale dążymy do zwiększenia tej liczby. Bo to, co najlepsze, płynie przecież z natury.

Kurs na kulinarne trendy
5

Kurs na kulinarne trendy

Istnieją setki sposobów na urozmaicenie zdawało by się dogłębnie poznanych już przepisów. W SEKO poznaliśmy już chyba każdy z nich, ale ta wiedza tylko zaostrzyła nam apetyt na więcej. W poszukiwaniu najlepszych ryb wypływamy na łowiska Islandii, Norwegii, Danii, Niemiec i Kanady. Nieustannie analizujemy kulinarne nurty i szukamy nowych inspiracji, bo wiemy, że wyrazisty smak dań rybnych jest tego wart. Tego wymaga od nas pozycja lidera branży. Tego oczekują od nas klienci.

Renoma w Polsce i za granicą
6

Renoma w Polsce i za granicą

Gdzie spotkasz produkty SEKO? Nasze przysmaki – ryby solone, śledziki na okrągło, marynaty octowe i olejowe, filety, produkty opiekane z dodatkiem zalewy lub sosu, galarety, sałatki śledziowe i warzywne, pasty kanapkowe, konserwy rybne, produkty mrożone, alupaki, a także dania z serii Zdrowo i wygodnie, czekają w sieciach handlowych i sklepach na terenie całego kraju. Ponieważ dbamy o jakość i standardy produkcji oraz o bezpieczeństwo żywności (co potwierdzają liczne certyfikaty), wiele dań i potraw marki SEKO znajdziesz na rynkach zagranicznych m.in. w Niemczech, Czechach, Słowacji, Irlandii, Anglii, Rumunii, We Włoszech, we Francji i na Litwie. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie ceni się dobry smak.

Jesteśmy solidnym  partnerem biznesowym
7

Jesteśmy solidnym partnerem biznesowym

Inwestycje w park maszynowy i nowoczesną infrastrukturę to nie tylko konieczność. To przede wszystkim impuls do dalszego rozwoju. Ten proces postępuje dynamicznie, dzięki czemu możemy skutecznie konkurować z największymi graczami na rynku. Nasze starania są od lat doceniane przez branżę finansową, czego najlepszym dowodem jest już ponad 10 prestiżowych tytułów, w tym Gazela Biznesu, przyznana firmie SEKO. Ponadto w 2007 roku zadebiutowaliśmy na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Jak zmieniała się nasza marka