Zdrowie i kulinaria

11-12-2017
Zapraszamy do stołu

Stół wigilijny to miejsce spotkań całej rodziny i przyjaciół podczas tych kilku najbardziej wyjątkowych dni w całym roku. To przy nim spożywamy dania, nad którymi napracowaliśmy się w pocie czoła, śpiewamy kolędy i wymieniamy się uśmiechami z najbliższymi. Musisz zatem zadbać o to, aby Twój stół odegrał swoją niekwestionowaną rolę jak najlepiej. Niech Twoi goście nacieszą nim oczy, a potrawy będą smakowały jeszcze lepiej!

 

 

Oto kilka wskazówek, jak zabrać się za ten element świątecznych przygotowań.

 

Na samym początku zadecyduj, w jakiej kolorystyce chcesz utrzymać wystrój całego stołu. Śnieżna biel połączona z zielenią gałązek, szampańskie złoto i skrzące się lampiony czy może tradycyjna czerwień? My wybieramy tę ostatnią!

 

 

Wizytówki

Jeśli planujesz posadzić gości przy imiennych nakryciach, zaskocz rodzinę oryginalnymi wizytówkami. Możesz je wykonać na przykład z szyszek, w które włożysz karteczki z imionami. Warto też spróbować prostego i efektownego origami, np. w Internecie znajdziesz instrukcje, jak wykonać choinkę z jednej serwetki. Może właśnie na talerzach będą czekać pierwsze, drobne upominki dla Twoich najbliższych? Jeśli masz więcej czasu, upiecz personalizowane pierniczki. Będą przy okazji słodkim wstępem do wigilijnej kolacji!

 

 

Dekoracje

Wykorzystaj wszystkie dobrodziejstwa, jakie przynosi nam zimowy okres. Jemioła, gałązki jodły, czy świerku, szyszki, gwiazdy betlejemskie i orzechy to idealne dekoracje nie tylko na świąteczny stół. Ususz wcześniej plasterki cytryny, będą wspaniale pachnieć! Nie zapomnij o ostrokrzewie i owocach głogu, te sztuczne są ogólnie dostępne i bardzo efektowne. Niezastąpione będą świeczki – ozdobne, zapachowe, ogranicza Cię jedynie wyobraźnia! Zaprojektuj również swój świąteczny stroik. Niech jego unikatowość stanowi idealne dopełnienie odświętnego anturażu.

 

 

Nakrycia

Inwestycja w niecodzienne talerze zawsze się opłaca. Możliwość kosztowania potraw z niecodziennych naczyń nada całemu wieczorowi uroczystości. Odpowiednio ułożone sztućce i przyozdobione wstążką słoiki z kompotem zamiast szklanek dopełnią efektu.