Zdrowie i kulinaria

07-02-2018
Posmakuj Nowego Jorku!

Nowy Jork to miejsce, w którym zderzają się kultury z całego świata – a co się z tym wiąże, również kuchnie i smaki. W mieście, które nigdy nie śpi, rządzą bajgle z serkiem i łososiem w towarzystwie gorącej kawy, hot dogi sprzedawane na ulicy, tajskie makarony i… śledź podawany z kieliszkiem wódki! To wszystko po to, aby zaspokoić wymagania mieszkańców i turystów.

 

Gdzie najlepiej posmakować Nowego Jorku? Smacznie i niedrogo można zjeść korzystając z „barów na kółkach”. Food truck są tam bardzo popularne, a wybór kuchni i smaków jest olbrzymi: od hinduskich makaronów, przez wegetariańskie burgery po polskie pierogarnie. Miejsca te cieszą się niezwykłą popularnością w ciągu całego dnia. Ważnym elementem tych barów jest ich autentyczność  przyrządzane przez kucharzy z danego regionu dania, gwarantują nam niesamowicie pyszną podróż po każdym zakątku świata.

 

Dla wielbicieli ryb na pewno warto wspomnieć o sklepie Russ & Daughters miejscu, które od ponad 100 lat specjalizuje się w sprzedaży ryb i dań, które urzekają swoją prostotą i niezwykłym smakiem. Możemy tutaj zakupić bajgla z filetem śledziowym z sosem musztardowo-koperkowym albo spróbować kawałków śledzia przygotowanych na 3 sposoby, podawanych z kieliszkiem wódki. Uwielbiane smaki po drugiej stronie planety, które sami tak dobrze znamy!